26.06.2026 05:12
komunikat ws sporu zbiorowego
Zwizkowe
W dniu wczorajszym tj. 25 maj 2009 roku odbyo si posiedzenie Poszerzonego Zarzdu Zwizku Zawodowego Pracownikw Ruchu Cigego. W jednym z punktw porzdku obrad Zarzd zajmowa si sprawami regulacji pacowych, wskanikiem wzrostu wynagrodze oraz nagrod na Dzie Chemika. W posiedzeniu wzili udzia: Prezes Zarzdu ZAP Pan Pawe Jarczewski oraz czonkowie Zarzdu Panowie: Mieczysaw Wiejak i Marian Rybak.
Propozycj kolejnego odsunicia w czasie zaatwienia pilnych potrzeb pracowniczych uznalimy za niedopuszczalne a argumenty pracodawcy za niedostateczne.
Z tego powodu po procznym zawieszenie Poszerzony Zarzd ZZPRC podj uchwa o odwieszeniu sporu zbiorowego i przystpieniu do referendum strajkowego.

Komentarze
#31 | Marek-ZZPRC dnia 27.05.2009 14:31:30
a syszae ze kilka dni temu wypacono prawie 300 000 z dla wdraajcych SAP. ciekawe kto skasowa te pienidze?
#32 | Marek-ZZPRC dnia 27.05.2009 15:06:49
300000 na kilkanacie osb ????? to daje od 15 do 30 tysicy na gow
fajna kasa.
#33 | Marek-ZZPRC dnia 27.05.2009 15:24:29
a nie uwaasz, e przyznanie jednym stawek z taryfikatora a innym nie jest w porzdku? mimo e tak samo speniaj wszelkie stawiane przed nim wymagania.
#34 | Marek-ZZPRC dnia 27.05.2009 15:38:20
to policzmy
przychody firmy 2500 mln
fundusz pac 200pln
udzia pac w kosztach ok 8%
wzrost funduszy o 25 mln do 225 zmieni udzia pac w kosztach do ok 9%
jaki to moe mie wpyw na kondycj firmy?
kiedy Malinowski uznawany za najmdrzejszego Prezesa w "powojennej" historii ZAP tumaczy nam e rentowno na poziomie 3 a 5% jest zadowalajca. powyej 5% jest bardzo dobrze.
my w czasie "KRYZYSU" mamy ponad 8%.
wdraajc taryfikator, fundusz premiowy i skadki na fundusz inwestycyjno-emerytalny zajdziemy NA DZI do ok 7%
wytumacz mi co stoi na przeszkodzie poza zwyk niechci.
#35 | Slawomir Wrega dnia 27.05.2009 18:32:35
Za prawidowy udzia funduszu pac w kosztach przedsibiorstw WSCH uznaje si poziom 12-14%.
Spadek rentownoci o ktrym piszecie spowodowany jest gwnie operacjami finansowymi. Tak informacj poday ZA na konferencji prasowej, potwierdzi to rwnie Prezes na poniedziakowym spotkaniu z Zarzdem ZZPRC.
Radzenie sobie z kopotami finansowymi pracodawcy poprzez ograniczenie funduszu pac reguluje prawo. Dokadnie Art. 241 ze znaczkiem 27 Kodeksu Pracy. Bezprawne zanianie wynagrodze czci pracownikw w zwizku z moliwoci wystpienia pogorszenia sytuacji finansowej pracodawcy jest wedug mnie zwykym zodziejstwem.
#36 | Slawomir Wrega dnia 27.05.2009 19:02:04
Kilkuletni okres realizacji naszych postulatw proponowaa Mediator w projekcie porozumienia, zarzd ZAP odrzuci propozycj. Dlaczego? Moim zdaniem pienidze to tylko cz problemu, wiksz przeszkod stanowi mentalno czci decydentw oraz rodowisk majcych do nich dostp. Mieszkamy na granicy dwch wiatw i dwch rnych modeli spoecznych. Liberalny kapitalizm skutecznie wprowadzony w Rosji jest dla niektrych wyjtkowo nccy. Wystpienia przewodniczcego RN w zakadowej rozgoni na temat wad przyjtego w ZAP systemu wynagradzania s tego dobitnym dowodem.
#37 | 266 dnia 28.05.2009 06:56:44
Jeli piszecie o 300000 za SAP-a to napiszcie jeszcze dla ilu osb i po ile faktycznie (tylko konkrety i prawd). A i tak na dokadk ile przecitnie Ci ludze powicili czasu prywatnego (poza godzinami pracy) a wic tego za ktry zwykle paci si nadgodziny.
#38 | 266 dnia 28.05.2009 12:27:36
Myl,e aden mdry czowiek patrzc na sytuacj na rynku chemii, a nie dasi ukry, e ZAP s jego czcia, nie odway si strajkowa i podcina gazi na ktrej siedzi. Raczej kady z nas chce dalej pracowa. Lepiej zarabia mniej i mie prac ni sia zamt, wysuwa nierozsdne dania a pniej obudzi si z rk w nocniku.. Przez krtki czas moe i dostaniemy wicej kasy ale co bdzie jak za niedugo okae sie, e moemy straci prac. Tak w woli cisoci mam 2 kategorie niej od docelowej i nie zaley mi tak na wypenianiu taryfikatora jak na tym aby mie prac i co miesic przynosi pewn wypat. Takie walki moemy prowadzi w stabilnej sytuacji rynkowej a nie dzisiaj.
#39 | Marek-ZZPRC dnia 28.05.2009 12:44:09
bolek. odnie si do mojej wyliczanki.
zadaj sobie pytanie: KIEDY MOEMY MWI O KRYZYSIE? jakie wskaniki i na jakim poziomie daj nam prawo mwi e nasza firma i brana jest w kryzysie?
#40 | Marek-ZZPRC dnia 28.05.2009 15:14:14
przyjmujc argumenty Dalil mona by doj do wniosku, e yjemy w systemie feudalnym albo niewolniczym. ciesz si e masz pana, moesz by bezpaski.
praca z 1200 te byaby godna pozazdroszczenia. jeli nie bdziemy walczy o nasze wynagrodzenia bardzo szybko spadniemy do poziomy rednie w wojewdztwie. w wojewdztwie rolniczo-lenym gdzie przemys ju dawno odszed w niebyt.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· WSPÓŁPRACA Z MEDICOVER
· CHLEWIK
· WYBORY 2025
· UBEZPIECZENIA
· Materiały przekazane do publikacji przez Andrzeja Skwarka i Piotra Kruka
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna apa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puawy

Statystyki reklamowe
SPAM STOP
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Ostro
24.06.2026 10:19
A wywoławcza nie była czasem 8mln.

Slawomir Wrega
24.06.2026 06:44
Chyba 4 mln. zł.

M
23.06.2026 18:08
Za jaką kwotę sprzedano dw Jawor?

Slawomir Wrega
22.06.2026 06:38
https://zzprc.pula
wy.pl/news.php?rea
dmore=2101

misiek
22.06.2026 06:13
Co to k...a za wybory jak my nawet nie wiedzieliśmy że są jakieś wybory. Kpina

Marek-ZZPRC
21.06.2026 13:31
Komisja liczy głosy jutro od 9.

Ostro
20.06.2026 18:42
Kiedy i gdzie wyniki wyborów SIP-a

Slawomir Wrega
20.06.2026 08:39
Wyprowadzania pieniędzy przez zewnętrzne kancelarie prawne. Dęte zlecenia za grubą kasę, 100 mln w tamtym roku.

Fanzmian
19.06.2026 20:01
czego dotyczyły te sprawy sadowe ktorych wyroki zostaly opublikowane?

Ostro
19.06.2026 14:21
Dzięki Sławek za to info. Mogliby pogonić tego dziada i jego panoszącą się łanie.

Slawomir Wrega
19.06.2026 09:16
Ewa Boguszewska jest dyr w tzw grupie, urzęduje w Wa-wie. Bachan jest szefem biura personalnego.

Ostro
18.06.2026 16:15
Kto został dyrektorem personalnym i co z Bachanem?

Aparatowy96
18.06.2026 12:52
W październiku krytyczna sytuacja i będzie przesunięte wszystko i trzeba będzie pismo wysyłać

pilarz01
18.06.2026 11:50
Jest to na papierze czy na gebe.Jesli to drugie to poraz kolejny zarzad wali w ...

Slawomir Wrega
18.06.2026 09:56
Podwyżki w październiku, prezes przedstawił nową dyrektor personalną i jeszcze analizowaliśmy przyczyny pijaństwa kadry kierowniczej.

Wygenerowano w sekund: 0.21 97,000,482 unikalnych wizyt