06.06.2026 08:58
Umowa spoeczna
Pracownicze
Wczoraj miaa miejsce kolejna runda negocjacji Umowy Spoecznej dla ZAP. Niestety nie dotar nikt z zarzdu naszych zakadw. Stron pracodawcy reprezentowali przedstawiciele Tarnowa.

Na wstpie dyrektor Koziara zreferowa elementy umowy, ktre, jego zdaniem, zostay jeszcze niedopite. Nastpnie przedstawi propozycje, jakie wypracowano wsplnie na zarzdach Puaw i Tarnowa.

Dla nas najistotniejsza jest kwestia finansowa i bylimy przekonani, e po ostatniej rundzie ten element powinien by prosty do zapisania. Niestety, przedstawion propozycj, tj. zasilenie ZFS kwot 4,2 mln jednarozowo w tym roku i zwikszenie odpisu w roku przyszym o ok 600 tys. z, uznalimy za wrcz obraliw. Po dugiej (bardzo) dyskusji ustalono, e Pan dyrektor Koziara zanotuje precyzyjnie i tym razem przekae naleycie propozycj strony zwizkowej. A mianowicie stae (poczwszy od roku obecnego) zwikszenie odpisu na ZFS do wysokoci pozwalajcej uspokoi pracownikw i zrekompensowa im trud woony w rozwj przejtej firmy - trzykrotnoci zapisw ustawowych. Pozwolioby to na stae, coroczne wypacanie pracownikom podwyszonych wiadcze socjalnych.

Temat zamiany nagrody z zysku na nagrod roczn pozostawilimy otwarty do czasu, kiedy porozmawiamy o tym we wasnym gronie stron naszego ZUZP, czyli z zarzdem Puaw.

W kwestii korzystania z pracownikw agencji pracy tymczasowej strona pracodawcy poprosia o czas do namysu, poniewa zarwno obecne rozwizania, jak i nasze propozycje uznaj za nie najtrafniejsze.

Pomin uniki, jakie wykonywali przedstawiciele Tarnowa, jakoby ich propozycja wyniaa z nieporozumienia. To nie ma znaczenia. Dalimy jednak do zrozumienia, e umow naley traktowa jako zamknit cao i nie mona powoywa si na uzgodnione elementy w jednym obszarze bez zamknicia pozostaych, bo wwczas moemy mie wypaczony obraz stanowisk jednej, czy drugiej strony.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· WSPÓŁPRACA Z MEDICOVER
· CHLEWIK
· WYBORY 2025
· UBEZPIECZENIA
· Materiały przekazane do publikacji przez Andrzeja Skwarka i Piotra Kruka
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna apa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puawy

Statystyki reklamowe
SPAM STOP
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zawisza
05.06.2026 23:26
Panowie związkowcy, może czas wziąć się do roboty i zrobić spotkanie wszystkich ZZ nt strajku?

bonet
05.06.2026 20:58
Police dostają 700 zł. Ale jak się okazuje mają jako jedyni odwieszony układ zbiorowy. Jak to możlliwe?

Aparatowy96
05.06.2026 16:07
Tyle samo z tym że w Policach wynegocjowali podwyżki a my wypracowujemy im pieniądze na to

M
05.06.2026 15:49
Mimo, że my wypracowujemy zysk to dostaniemy tyle samo co spółki bez zysku?

Radek
05.06.2026 13:34
Nieprawda Rysiek, za Tobą pójdzie najwięcej pracowników.

Rysiek_Wodzirej
05.06.2026 10:27
Nie ma w tej spółce osoby, za którą poszliby ludzie. Tyle w temacie

Saletrzak
05.06.2026 09:17
To nie powinna być jedna pikieta, tylko jasny, konkretny plan strajku.

iskra
04.06.2026 22:25
Na pikietę przyjdę.Jeśli będzie.Obawiam się co do reszty "związków,Tam rybki,grzybki i szemrane awanse.To istota ich istnienia.I nadstawianie zadka zarządowi.45 lat to samo...

Zmianowy
04.06.2026 21:24
Powinna odbyć się pikieta i związki w zależności od ilości członków powinny zadeklarować obecność odpowiedniej ilości pracowników.

realista
04.06.2026 20:40
I naprawi krzywdy.Tzw. żołnierze wyklęci czekali na Andersa na Żukowym koniu i chociaż teraz są na "topie" to ich kości dawno sczezły i zgniły...

realista
04.06.2026 20:36
Najgorzej że załoga nie ma JAJ i nie jest WSPÓLNOTĄ.Wszyscy wolą czekać na wróżkę z różdżką która załatwi Wszystkie troski.

realista
04.06.2026 20:31
Ktoś jeszcze wie co to był KOP? Istnieje jeszcze? Czy tam nie było solidarnosci? Jeśli nie to i tak DNO.

Aparatowy96
04.06.2026 20:07
Jak to było pisane tutaj każdy ciągnie na swoją stronę więc nie nie zjednoczą się bo nie po drodze im jest

pilarz01
04.06.2026 17:39
Czy KOP zjednoczy sie z soldarnoscia w sprawie podwyzek a w razie ich braku do strajku.solidarnos
c chce zhednoczenia

Aparatowy96
04.06.2026 12:51
8 czerwca chyba miało być ale pewnie przełożą znowu i będzie tak aż do końca roku i tyle chyba że pismo napiszą związki to może podziała

Wygenerowano w sekund: 0.12 96,957,754 unikalnych wizyt