21.02.2026 19:03
Pismo w sprawie wyborw Spoecznych Inspektorw Pracy
Zwizkowe
Komentarze
#1 | Slawomir Wrega dnia 15.06.2010 16:10:20
Regulamin wyborw spoecznych inspektorw pracy przygotowany przez Tomka Drewienkowskiego i pracodawc w sposb istotny narusza Ustaw o spoecznej inspekcji pracy. W szczeglnoci poprzez przekazanie czci niezbywalnych uprawnie zakadowych organizacji zwizkowych pracodawcy. Poza tym ustalajc 17 okrgowych spoecznych inspektorw pracy w biurach a na produkcji 6 jest nielogiczny.
#2 | Slawomir Wrega dnia 16.06.2010 11:49:39
Zgodnie z zapisami ustawy to zz tworz regulamin wyborw. Pracodawca zobowizany ustawowymi zapisami do umoliwienia przeprowadzenia wyborw moe wyda w taj sprawie stosowne zarzdzenie. Musi ono jednak pozostawa w zgodzie z zapisami regulaminu.
#3 | Marek-ZZPRC dnia 16.06.2010 13:02:07
informacja z intranetowej strony zzit



SPOECZNA INSPEKCJA PRACY – wybory wstrzymane?

Krtka informacja

A. Spoeczna inspekcja pracy jest sub spoeczn penion przez pracownikw, majc na celu zapewnienie przez zakad pracy bezpiecznych i higienicznych warunkw pracy oraz ochron uprawnie pracowniczych.

B. Spoeczn inspekcj pracy w zakadzie pracy tworz:

1) zakadowy spoeczny inspektor pracy - dla caego zakadu pracy,

2) oddziaowi (wydziaowi) spoeczni inspektorzy pracy - dla poszczeglnych oddziaw (wydziaw),

3) grupowi spoeczni inspektorzy pracy - dla komrek organizacyjnych oddziaw (wydziaw).

Zakadowe organizacje zwizkowe dostosowuj organizacj spoecznej inspekcji pracy do potrzeb wynikajcych ze struktury zakadu pracy.

C. Spoecznym inspektorem pracy moe by pracownik danego zakadu pracy, ktry jest czonkiem zwizku zawodowego i nie zajmuje stanowiska kierownika zakadu pracy lub stanowiska kierowniczego bezporednio podlegego kierownikowi zakadu.

Zakadowe organizacje zwizkowe mog postanowi, e spoecznym inspektorem pracy moe by rwnie pracownik zakadu nie bdcy czonkiem zwizku zawodowego.

D. Praca wszystkich spoecznych inspektorw pracy jest pod ochron.

W naszym zakadzie zakadowy spoeczny inspektor pracy jest oddelegowany ze swojej pracy i ma status (rwnie finansowy ) taki jak oddelegowani dziaacze zwizkowi.

E. Ramowy regulamin wyborw spoecznych inspektorw ustaliy swego czasu organizacje zwizkowe i funkcjonuje on od kilku lat. Wybory odbywaj si co 4 lata.

F. W tym roku regulamin zosta zaktualizowany i zaakceptowany przez wszystkie organizacje zwizkowe.

Regulamin zakada, e w pionach produkcyjnych jest 47 inspektorw pracy a w stricte biurowych 23.

G. Po rozpoczciu procedury wyborczej organizacje zwizkowe stwierdziy, e regulamin wyborw naley poprawi (prawdopodobnie z powodu zbyt maej iloci spoecznych inspektorw na produkcji) dlatego te wystosowano pismo do pracodawcy o wstrzymanie procedury wyborczej.

ZZIT stwierdzi, e bezzasadne i niepowane jest wycofywanie si z ju zaakceptowanego regulaminu, pomimo to jeli bdzie taka decyzja wraz z innymi organizacjami przystpi do rozmw nad nowym regulaminem.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· WSPÓŁPRACA Z MEDICOVER
· CHLEWIK
· WYBORY 2025
· UBEZPIECZENIA
· Materiały przekazane do publikacji przez Andrzeja Skwarka i Piotra Kruka
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna apa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puawy

Statystyki reklamowe
SPAM STOP
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Radek
21.02.2026 12:16
No to wiadomo.

Ostro
21.02.2026 10:59
Radek właścicielem Anwilu jest Orlen.

Mocznikowo
21.02.2026 10:47
Wiadomo co z gruszą?

Argon
20.02.2026 16:47
Pojawiają się artykuły na ten temat, coś jest na rzeczy.

ubot
20.02.2026 14:57
No tak.Żle się wyraziłem. Smile

Slawomir Wrega
20.02.2026 14:04
Anwil z GA do holdingu a nie Anwil do GA.

ubot
20.02.2026 11:46
Nie pamiętam.Ale gdzieś też czytałem.Może to tylko spekulacje analityków?Przytak
nąłem tylko na to co napisał Ostro

Radek
20.02.2026 10:49
Gdzie się pojawiła?

ubot
20.02.2026 10:26
Pojawiła się taka informacja że Anwil do GA.

Radek
20.02.2026 10:21
Może z Orlenem?

Ostro
19.02.2026 21:41
Holding wielkiej Krajowej chemii!!! Połączenie GA z Anwilem

Radek
19.02.2026 18:57
Różnica, że teraz możemy nie być a w holdingu powinniśmy.

ubot
19.02.2026 16:13
Teraz też jesteśmy samodzielnym podmiotem prawnym.,,SA".To co było to się już nie wróci.Rządzi ten kto ma pakiet.Ciekawe jak to będzie.

Radek
19.02.2026 14:39
Wszystko zależy od tego w jakim kierunku zostanie to przeprowadzone. Trwanie w tym w czym tkwimy do niczego nie prowadzi.

Radek
19.02.2026 14:31
Każda spółka wchodząca w skład holdingu funkcjonuje jako samodzielny podmiot prawny ( np. S.A).

Wygenerowano w sekund: 0.14 90,270,134 unikalnych wizyt