10.12.2025 06:55
Odpowied¼ S³awomira Wrêgi na wyst±pienie Prezesa Andrzeja Kopcia
Zwi±zkowe
Odnosz±c siê do Pañskiego wyst±pienia z 4 stycznia br. pragnê zwróciæ uwagê, ¿e taryfikator stanowisk pracy to stanowiska wystêpuj±ce w danej organizacji, podzielone na klasy, czy inaczej grupy z przyporz±dkowan± im kategori± z tabeli p³ac. W 2007 i 2008 roku w ZAP tak rozumiany taryfikator nie zosta³ zmieniony. Zmianie natomiast uleg³a tabela p³ac i struktura p³ac.

To wiêc co pisze Pan o niedoskona³o¶ci rozwi±zañ wprowadzonych wtedy w taryfikatorze jest nieprawd±. Firma PSI-Meritum mia³a zrobiæ przede wszystkim warto¶ciowanie stanowisk pracy i w oparciu o jego wyniki nowy taryfikator. A wiêc te elementy systemu wynagradzania, które w Zak³adach Azotowych „Pu³awy” ostatni raz opracowano w 1996 roku.

Nieprawd± jest równie¿, jakoby ZZPRC nie podpisa³ hierarchii stanowisk po warto¶ciowaniu. Taki dokument nie zosta³ ZZPRC nigdy przedstawiony. Udostêpnienia tego dokumentu domagamy siê kategorycznie od lutego 2011 roku. Do dzisiaj bezskutecznie, a jest to przecie¿ najwa¿niejszy element ca³ego procesu. Tylko w oparciu o wyniki warto¶ciowania mo¿na zbudowaæ taryfikator. Nie mo¿na go natomiast budowaæ w oparciu o nawet najg³êbsze przekonanie cz³onków zarz±du Zak³adów Azotowych „Pu³awy” co do tego, ile nale¿y p³aciæ poszczególnym pracownikom firmy.


Panie Prezesie Andrzeju Kopeæ, dlaczego wyniki warto¶ciowania stanowisk pracy w ZAP, przeprowadzonego przez firmê PSI-Meritum, zosta³y utajnione? Bior±c pod uwagê, ¿e stronê t± przegl±daj± akcjonariusze naszej firmy, proponujê odpowiedzieæ.

 

S³awomir Wrêga

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· ArtykuÅ‚y
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· WypÅ‚ata udziałów Chemia-PuÅ‚awy
· Szukaj
· Kontakt
· CHLEWIK
· WYBORY 2025
· UBEZPIECZENIA
· MateriaÅ‚y przekazane do publikacji przez Andrzeja Skwarka i Piotra Kruka
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna £apa

Facebook FZZ

UKS Badminton Pu³awy

Statystyki reklamowe
SPAM STOP
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj siÄ™

Nie możesz się zalogować?
PoproÅ› o nowe hasÅ‚o
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Slawomir Wrega
10.12.2025 06:15
Procedura negocjacji wskaźnika wzrostu wynagrodzeń opisana jest w ustawach i zakładowym układzie zbiorowym pracy, tarnowiaki mają prawo w nosie.

Mocznikowo
09.12.2025 16:28
Czy wszystkie związki razem, zgodnie zamierzają wystosować z nowym rokiem o podwyżki? Będzie 4 rok bez podwyżki, nawet inflacyjnej. Bez narzucania zarządowi, ile dadzą to dadzą...

aparat
07.12.2025 12:24
Do kiedy wypłacanie świadczenia na święta ?

Robo2
07.12.2025 11:22
Ceny gazu poniżej 30 euro ten zbiornik powinien być wypełniony amoniakiem pod korek. Melamina też miała być opłacalna przy tej cenie gazu.

Slawomir Wrega
05.12.2025 12:42
Wszelkimi sposobami próbowano udowodnić, że jest nieszczelny, nie udało się. Ma być uruchomiony niedługo.

Robo2
05.12.2025 11:11
A co ze zbiornikiem stokarzowyn amoniaku. Dlaczego tak długo jest wyłączony z eksploatacji i kiedy znów będzie pracował?

pilarz01
05.12.2025 08:35
Zaczynają się także obietnice dotyczące podwyżek. Myślę że kumaci nie uwierzą w te brednie.Jeden już obiecywał.

Slawomir Wrega
05.12.2025 08:35
Nieprawda, nie ma alternatywy dla produkcji amoniaku na naszych instalacjach.

pilarz01
05.12.2025 08:32
Czy to prawda że amoniak nie będzie miał dozoru i przestanie pracować. Tak twierdził kandydat popierany przez zzit

pilarz01
05.12.2025 08:29
Przestańcie pisać już o tej nagrodzie z socjalne.jest oficjalne info i koniec

Marek-ZZPRC
04.12.2025 23:42
Znajdzie sie na Twoim koncie.

Nowy9006
04.12.2025 23:30
Dzięki Marku za odpowiedź. A co z tym + 700 od zarządu o którym niżej pisał Pipen?

Marek-ZZPRC
04.12.2025 20:37
Wszystko jest z jednej kołdry ale nikt z pracowników nie straci złotówki Słowo.

Nowy9006
04.12.2025 20:24
Dołączam się do pytania robokopa. To 500zł na święta to kosztem gruszy czy dodatkowe pieniądze?

Argon
03.12.2025 21:59
Jak widać nie wszystko wiemy, a informacje o nagrodzie i tak poszły w świat (jeszcze nie tak dawno zresztą było to standardem).

Wygenerowano w sekund: 0.11 79,453,642 unikalnych wizyt