27.03.2026 07:52
z firmy
Z Firmy
Zakady Azotowe "Puawy" otrzymay 24 sierpnia pozwolenie na prowadzenie nowej dziaalnoci w podstrefie Puawy SSE "Starachowice". Chodzi o produkcj i dystrybucj innowacyjnego nawozu pynnego PULASKA wytwarzanego na bazie mocznika i siarczanu amonu.
Pozwolenie zawiera okrelone warunki - w tym wielko nakadw na poziomie co najmniej 50 mln zotych, zwikszenie dotychczasowego zatrudnienia o 40 nowych pracownikw i zakoczenie inwestycji do 30 czerwca 2013 r.

„Puawy” rozpoczy proces zabiegania o uzyskanie zezwolenia na pocztku 2010 r. Istotnym elementem byo wykazanie innowacyjnoci nowej produkcji, w czym Spk wspieray puawskie instytuty naukowe: Instytut Uprawy Nawoenia i Gleboznawstwa oraz Instytut Nawozw Sztucznych.

- PULASKA to jeden z naszych nowoczesnych nawozw, jakie planujemy wytwarza w Nowym Kompleksie Nawozowym – informuje Pawe Jarczewski, prezes zarzdu Z.A. „Puawy S.A. - To zarazem efekt prowadzonych od 2008 roku prac midzynarodowych w zakresie wykorzystania nowych nawozw granulowanych i pynnych z dodatkiem siarki- dodaje prezes..

W przypadku inwestycji lokowanych w Strefie Spka ma moliwo odzyskania do poowy poniesionych nakadw inwestycyjnych. W przypadku uruchomienia produkcji pynnego nawozu o nazwie PULASKA zadanie inwestycyjne obejmuje instalacji produkcyjnej nawozw pynnych na bazie roztworu mocznika i siarczanu amonu (PULASKA) wraz ze zbiornikami do magazynowania i wytwarzania produktw pochodnych. Jego koszt szacowany jest na 69,5 mln z.

Spka pracuje rwnie nad uzyskaniem pozwolenia dla produkcji w podstrefie „Puawy” nawozw staych (PULGRAN S) na bazie mocznika i siarczanu amonu o zdolnoci produkcyjnej 160 tys. ton/rok wraz ze zintegrowanym kompleksem logistyczno-dystrybucyjnym. Gdyby obydwie inwestycje nawozowe udao si ulokowa w podstrefie, zwrot nakadw inwestycyjnych signby do 83 mln z.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· WSPÓŁPRACA Z MEDICOVER
· CHLEWIK
· WYBORY 2025
· UBEZPIECZENIA
· Materiały przekazane do publikacji przez Andrzeja Skwarka i Piotra Kruka
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna apa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puawy

Statystyki reklamowe
SPAM STOP
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

jagienka
25.03.2026 11:40
Tak.To taki nasz ELZAP. Jakiś czas temu ELZAP został przejęty przez REMZAP.

ubot
24.03.2026 18:55
W Tarnowie w firmie Elzat pracownicy masowo złożyli wypowiedzenia bo nie dostawali wynagrodzeń.Czy ta firma obsługuje fabrykę?

Slawomir Wrega
20.03.2026 16:53
Mają mniejszą szansę dożyć do emerytury.

Szczypior
20.03.2026 15:39
aparat, 5 brygad jest i czarne dniówki, nie obijają się jak w Puławach

Slawomir Wrega
20.03.2026 09:35
Mają pięciobrygadówkę z dorabianiem na wolnym.

Mocznikowo
20.03.2026 07:46
Eurokoko wniosek można znaleźć na stronie OPZZ

Mocznikowo
20.03.2026 07:37
Łukasik zawieszenie jest i tak do końca tego roku, bardziej bym się martwił aby nie przedłużali...

aparat
19.03.2026 17:03
Od kiedy w Tarnowie jest 5 brygadówka? Ogłoszenie pracy mł. Aparatowy widnieje

Eurokoko
19.03.2026 15:42
Gdzie ten wniosek Bezradny

Slawomir Wrega
18.03.2026 12:45
Do końca roku, nie ma rozmów.

Lukasik
18.03.2026 11:17
Do kiedy zawieszone jest ZUZP ? Czy są rozmowy by zostało odwieszone w tym roku ?

Marek-ZZPRC
18.03.2026 10:00
Wniosek wysłany. Zarząd szuka możliwości sfinansowania.

Dzidek13
18.03.2026 08:18
Czy coś wiadomo o tym czy będzie jakiś grosz na Wielkanoc.

Slawomir Wrega
16.03.2026 11:32
Mamy nowy obyczaj, nie tylko w teorii, władza zgodziła się z pikietującymi w spr szemranych awansów i blokowaniu podwyżek poziomych, sprawdzamy w praktyce.

pilarz01
16.03.2026 10:54
Panie Wrega co sie stało z harmonogramem pikiet przed dyrekcja.

Wygenerowano w sekund: 0.13 96,799,391 unikalnych wizyt