25.05.2024 16:48
Artykuły: NADCHODZĄ ZMIANY - 11.2007
Agencja pracy tymczasowej
We wrześniu pracodawca powiadomił organizacje związkowe o zamiarze zatrudnienia pracowników za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Zatrudnienie takie może dotyczyć stanowisk związanych z pakowaniem i załadunkiem produktów.


Człowiek a praca
Nie od dziś wiadomo, że człowiek stanowi najważniejsze ogniwo w procesie pracy. To od niego zależy rozwój firmy oraz los zatrudnionych w niej pracowników. Im wyższe i bardziej odpowiedzialne stanowisko zajmuje dana osoba, tym większy jest jej wpływ na funkcjonowanie poszczególnych obszarów. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kadr w każdym przedsiębiorstwie. Od początku transformacji ustrojowo-gospodarczej, rozpoczętej 18 lat temu, w Zakładach Azotowych „Puławy” SA wiele zmieniło się na lepsze – m.in. w obszarze infrastruktury technicznej i organizacyjnej, a także w ochronie środowiska.


Jak policzyć swoje nowe zarobki?
Nowe zarobki możemy policzyć sobie, jeżeli uznamy, że jest to celowe, biorąc pod uwagę brak ostatecznych ustaleń w sprawie sposobu naliczania pieniędzy na poszczególnych pracowników. Ponadto musimy z wielu dyskutowanych wciąż wariantów wybrać ten, naszym zdaniem, najbardziej prawdopodobny. Ja uważam, że dużą szansę na przyjęcie ma wariant z minimalną podwyżką w wysokości 360 zł i osiągnięciem minimum w należnej kategorii.


Już niedługo walne zgromadzenie ZAP
Od debiutu giełdowego Zakładów Azotowych „Puławy” SA, który miał miejsce 19 października 2005 r., upłynęły już ponad dwa lata. Część z nas na mocy ustawy o prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych stała się akcjonariuszami naszej firmy. Zbliżające się zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ZAP nie zainteresuje być może tak dużej grupy osób, jaka interesuje się przeciągającymi się negocjacjami w sprawie nowego systemu wynagradzania. Nie będzie to też tak spektakularne wydarzenie, jak te opisywane przez mocno zaangażowanych publicystów, publikujących swoje teksty m.in. w zakładowym intranecie i biuletynach związkowych, szafujących w nich bez opamiętania kłamstwami i półprawdami.


Macierz przejścia
Zaprezentowane poniżej tabele należy traktować jako materiał roboczy, bowiem już dziś wiadomo, że będą one wymagały wprowadzenia pewnych zmian. Dyskutowane jest m.in. umieszczenie w tabeli stanowisk specjalistów, a także ewentualne połączenie niektórych grup w środku tabeli.


Niezwykłe historie
We wrześniu br. odbyły się wybory, w wyniku których wyłonieni zostali przedstawiciele pracowników do Rady Nadzorczej Zakładów Azotowych „Puławy” SA . Do tego ważnego ciała statutowego weszli kandydaci – po jednym z dwóch koalicji biorących udział w wyborach tj. Wojciech Kozak z koalicji ZZPRC – ZZP ZAP oraz Jacek Wójtowicz z koalicji NSZZ „Solidarność” – ZZIT.


Nowy system wynagradzania w ZAP
Dlaczego reforma? Organizacje związkowe działające w naszej firmie wyraziły zgodę na zmianę systemu wynagradzania pracowników. Reforma ma obejmowac likwidację większości dodatków, to jest m.in. dodatku stażowego, szkodliwego i funkcyjnego oraz zryczałtowanie dodatku zmianowego. Zmiany są rewolucyjne, a tym samym – budzą wiele kontrowersji. Dlaczego więc związki zawodowe wyraziły na nie zgodę?
Stanowisko Zarządu Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w sprawie zmian w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy
Stanowisko Zarządu Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w sprawie zmian w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy z 30 października 2007 r.
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Nowinki
· FORUM
· Linki
· GALERIA
· Facebook
· Wypłata udziałów Chemia-Puławy
· Szukaj
· Kontakt
· CHLEWIK
Reklama
OZZZPRC

ZZPRC KWB

TKKF

Przyjazna Łapa

Facebook FZZ

UKS Badminton Puławy

Statystyki reklamowe
Jesteśmy zrzeszeni
SPAM STOP
Wygenerowano w sekund: 0.10 30,465,914 unikalnych wizyt